Temető

Hirdetmény

„A Szákszendi Evangéikus Egyházközség 2023-as szabályzata a temetőkről és a temetkezési tevékenységről” c. jogszabály alapján.

Az alábbiak 2024. január 1-től érvényesek.

A sírhely megváltása 100 évre 100 000 Ft. Minden temetéskor és rátemetéskor fizetendő.
Ezt temetés előtt kell fizetnie a szolgáltatást kérő hozzátartozónak az egyházközség részére.

Az alábbi esetekben lehetséges kedvezmény igénylése, ehhez kérelem benyújtása szükséges. A kedvezményt igénylő adatlap az egyházközségeknél elérhető.

Egyházi temetés esetén20 %
Az elhunyt önkéntes egyházfenntartói járulékot fizetett (az elmúlt 5 évben)10 %
Temetőfenntartási önkéntes hozzájárulást fizet a család (az elmúlt 5 évben)10 %
Rendszeres gyülekezeti szolgálat, munka esetén (az elmúlt 5 évben)10 %
A családtagok önkéntes egyházfenntartói hozzájárulást fizetnek (az elmúlt 5 évben)10 %
Egyházi tisztség az elhunyt részéről10 %
Egyéb indok (pl. szociális stb.)presbiteri döntés alapján

Egyéb díjak

Temetőfenntartási önkéntes hozzájárulás3 000 Ft/ család/ év
Temetőfenntartási hozzájárulás temetkezési vállalkozók részéről10 000 Ft / temetés
Temetőfenntartási hozzájárulás a sírkövesek részéről5 000 Ft / sírkő
Sírhely foglalása3 000 Ft/ év / sírhely

Az egyházfenntartói és temetőfenntartási önkéntes hozzájárulást, valamint a sírhely megváltását az egyházközség pénztárosainál lehet befizetni.